Czy rumieńce na twarzy w ciąży są czymś normalnym?

Witam, chciałabym zapytać czy rumieńce na twarzy w ciazy są czymś normalnym? Obecnie jestem w 24 tc i już od dłuższego czasu zauważyłam, ze moje policzki rumienia się pod wpływem gorąca, stresu lub wyższego ciśnienia. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów. Czy te objawy ustąpią po porodzie?

Dzień Dobry Pani,

Opisany przez Panią symptom wskazuje na częsty objaw u Kobiet w ciąży, który po porodzie zazwyczaj znika.
Konsultacja kontrolna dermatologiczna i u lekarza prowadzącego Panią, byłaby dla Pani pomocna w rozwianiu obaw.

Z przesłaniem dla Pani radości i pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com