Czy ryzyko poronienia w 9 tygodniu ciąży jest wysokie?

Witam. Jestem w 9tygodniu ciąży. Dzisiaj na USG były widoczne dwa wynaczynienia w obrębie kosmówki (10x5x15mm i 12x17x9mm). Dostałam Duphaston. Chciałam dowiedzieć się jakie jest ryzyko poronienia w takim stanie? Czy mam szanse urodzić? Bardzo się boję

Dzień dobry,
ryzyko poronienia wg różnych autorów wynosi od 0 do 40%. Czynnikiem niekorzystnym rokowniczo jest krwawienie z dróg rodnych.
Proszę się oszczędzać, stosować leki, nie współżyć, unikać wysiłku fizycznego - większość krwiaków samoistnie się wchłania.
Pozdrawiam:)