Czy są to jednak oznaki ciąży?

Witam. Czy biorąc tabletki yasminelle regularnie , mogę zajść w ciążę w trakcie 7 dniowej przerwy gdzie był stosunek do końca pełny dwa razy ? Dodatkowo dodam że po dwóch dniach dostałam krwawienia z odstawienia. A po skończonych 7 dniach,8 dnia wzięłam tabletki z nowego blistra po dwóch tygodniach zaczęło mnie piec ,boleć podbrzusze plecy jajniki pachwiny i wzgórek. Czy to są oznaki ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.

Ochrona antykoncepcyjna występuje nie tylko podczas przyjmowania tabletek aktywnych, ale również w trakcie siedmiodniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia podczas siedmiodniowej przerwy to normalny objaw związany z brakiem hormonów.

Wymienione przez Panią objawy, a więc pieczenie oraz dolegliwości bólowe podbrzusza, pleców i jajników nie są oznaką ciąży. Mogą natomiast oznaczać wystąpienie infekcji intymnej. Zachęcamy więc do wizyty u ginekologa, który po zbadaniu Pani powie coś więcej.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-tabletek-yasmin-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-bol-podbrzusza-i-uplawy-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-przy-tabletkach-lesinelle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.