Czy są to objawy ciąży czy choroby?

Witam!
Tydzień temu powinnam dostać okres. Zrobiłam w tym czasie 2 testy, które wyszły negatywnie. Od tygodnia mam silne bóle podbrzusza i lewego jajnika. Dzisiaj, 36 dnia cyklu, miałam lekkie zabarwienie śluzu na czerwono, poprzedzone silnym bólem podbrzusza. Jednak teraz śluz jest przezroczysty. Do tej pory miesiączka była bardzo regularna.

Czy są to objawy ciąży czy choroby?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W przypadku wykonania dwóch testów ciążowych, wykonanych po dniu spodziewanej miesiączki, zakończonych wynikiem negatywnym, ciążę możemy wykluczyć.
Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki także nie jest niczym niepokojącym. Dodatkowo, plamienie wystąpiło dzisiaj. Być może nasili się w ciągu najbliższych dni.
W chwili obecnej nie widzę podstaw do wszczęcia diagnostyki zaburzeń miesiączkowania. Jeżeli sytuacja ponowi się w przyszłym miesiącu niezbędne będzie wykonanie badań hormonalnych i badania ginekologicznego.
Pozdrawiam