Czy sama rehabilitacja wystarczy?

Dzień dobry. Od kilku lat dokucza mi ból kręgosłupa piersiowego ostatnio tak mnie bolał że postanowiłam zrobić MR W odcinku Th7-Th10 widoczne są niewielkie centralne lewoboczne protruzje krążków mk nie przekraczają 3 mm, uciskają worek oponowycbez cech ucisku struktur nerwowych. Na poziomie Th11/12 centralnie prawoboczna podwięzadłowa perzepuklina krążka ml wielkości 4.5 mm uciskającą worek oponowycbez cech ucisku struktur nerwowych ani stenozy kanału kręgowego. Na poziomieTh12/L1 niewielka centralna protruzja krążka ml zwężająca kanał kręgowy wcwymiarze AP do 13mm. Rdzeń kręgowy jednorodny, bez zmian ogniskowych. W zobrazowych częściach kośćca widoczne ogniska obrzęku szpiku wokół przednich krawędzi na poziomie Th6/7iTh9/10(zmiany Modic typ 1) dodam że mam dodatkowo ostry ból kręgosłupa lędźwiowego nad kościom ogonową. Moje pytanie czy powinnam zrobić jeszcze MR lędźwiowy zanim pójdę do lekarza czy iść z tym wynikiem. Proszę o odczytanie mojego wyniku bo się martwię czy sama rechabitacja wystarczy czy czeka mnie operacja. najbardziej mnie martwi ,, widoczne ogniska szpiku wokół przednich krawędzi’’ od czego to może być i co można z tym zrobić.

Witam serdecznie,

Dodatkowo badanie MRI odcinka lędźwiowego myślę, że byłoby idealnym uzupełnieniem badania odcinka piersiowego. Decyzje o konieczności tego badania podejmuje lekarz prowadzący.
Wynik Pani badania świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wybór metody leczenia należy do lekarza prowadzącego i ciężko jednoznacznie na podstawie samego badania obrazowego powiedzieć co w Pani przypadku będzie najlepsze.
Dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.