Czy seks oralny jest niebezpieczny u osoby w ciąży?

Witam mam jestem w ciąży 18 tyg, mam nietypowe pytanie odnośnie seksu oralnego czytałam że przy pieszczotach językiem można wdmuchać jakieś powietrze i to może być bardzo niebezpieczne? Jeżeli tak to co można zrobić, aby sprawdzić czy nic się nie stało? Proszę o odpowiedź

Dzień Dobry.

Jeśli lekarz prowadzący nie dał żadnych przeciwwskazań to można uprawiać zarówno seks oralny jak i analny w ciąży.

Co jest ważne?

Po pierwsze zadowolenie i satysfakcja ciężarnej. Jeśli takie praktyki sprawiają Pani przyjemność podczas ciąży to tym bardziej nie ma powodów do ich zaprzestania.

Po drugie warto pamiętać o pozycjach dogodnych dla Pani i w pełni komfortowych, zwłaszcza takich, żeby brzuch nie był przygnieciony.

Po trzecie zdrowie partnera. Jeśli ma Pani pewność, że partner, z którym uprawia Pani seks oralny jest w pełni zdrowy to nie ma przeciwwskazań do tego typu aktywności i stymulacji.
W prawidłowo przebiegającej ciąży seks oralny nie jest szkodliwy. Warto jednak zachować pewną ostrożność.

Jeśli chodzi o pieszczoty w drugą stronę, to o czym Pani pisze jest istotne. Nie należy językiem penetrować zbyt głęboko i "wdmuchiwać" powietrza do dróg rodnych,aby nie doszło do infekcji.

Po czwarte higiena, higiena i jeszcze raz higiena.

Życząc udanego macierzyństwa oraz wspaniałego życia seksualnego,
Dariusz Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl
FB:@nadzycie