Co powinnam wiedzieć o seksie oralnym?

Witam, mam na imię Klaudia i mam pytanie co do seksu oralnego. Ja i mój partner lubimy tego typu pieszczoty. Chciałam zapytać o to, czy połykanie spermy jest niebezpieczne? Wiem, głupie pytanie - czy można zajść w ciążę? Wiem, że nie, ale wolę się upewnić. Czy może stać coś się z moim zdrowiem przez połykanie? Chciałabym wiedzieć wszystko na temat seksu oralnego i o połykaniu spermy partnera. Czekam na odpowiedź. :D
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie ma możliwości zajścia w ciążę uprawiając seks oralny. Istnieje jednak ryzyko zarażenia chorobami zakaźnymi takimi jak kiła, rzeżączka, chlamydioza, WZW typu B, grzybica oraz zarażenie wirusem HIV.

Ten ostatni jest stosunkowo najrzadziej spotykany przy tej formie zbliżenia, gdyż wirus ginie pod wpływem działania enzymów i kwasu solnego. Jeżeli jednak w obrębie jamy ustnej występują rany lub uszkodzenia wskazane jest  odstąpienie od tego rodzaju zbliżeń.
Pozdrawiam