Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Seks oralny a stosowanie prezerwatyw

WITAM MAM PYTANIE DOTYCZĄCE SEKSU ORALNEGO PONIEWAŻ CHCIAŁBYM KIEDYŚ UPRAWIAC TĄ FORME SEKU,CZY JEST POTRZEBNA DO TEGO PREZERWATYWA PO CO SĄ PREZERWATYWY SMAKOWE,CZY ZAMIAST TEGO MOZNA UZYĆ OCTU SPIRYTUSOWEGO
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Ryzyko kontaktów seksualnych

Dzień dobry!

Prezerwatywa zabezpiecza przed przenoszeniem chorób między partnerami seksualnymi. Możliwe jest zarażenie się nie tylko podczas seksu pochwowego czy analnego, ale także oralnego.
Prezerwatywa uniemożliwia także dostanie się spermy bezpośrednio do ust, jeśli dla jednego lub obojga partnerów byłoby to dyskomfortowe.
Prezerwatywy smakowe są formą urozmaicenia właśnie podczas pieszczot oralnych.
Klasycznego higiena (woda plus żel do higieny intymnej) jest całkowicie wystarczająca. Sama higiena nie zabezpiecza jednak przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Do czego chce Pan użyć octu spirytusowego?
Pozdrawiam.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy