Seks analny a tabletki antykoncepcyjne

Mam pytanie związane z seksem analnym. Uprawiam go z chłopakiem od niedawna i chciałabym wiedzieć, czy powinno przy tego rodzaju seksie stosować się tabletki antykoncepcyjne również? Dodam, że używamy prezerwatyw podczas tego seksu. Dodam, że przed seksem analnym uprawiamy przeważnie petting. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Podczas stosunków analnych można zajść w ciążę (np. w sytuacji przeniesienia spermy w okolice pochwy), zatem zabezpieczenie jest konieczne. Jednak czy będą się Państwo zabezpieczać tabletkami czy prezerwatywami, to już Państwa decyzja.