Czy siódme cięcie cesarskie jest wskazaniem do podwiązania jajowodów?

Witam.Chciałam się dowiedzieć czy siódme ciecie cesarskie jest wskazaniem do podwiązania jajowodów,taka ilość cieć nie jest przecież obojętna dla zdrowia.Kto musi wydać zgodę na zabieg?

Lek. Michał Lenard

Takie zabiegi są w Polsce wykonywane sporadycznie, najczęściej podczas innych zabiegów, np. cięcia cesarskiego, gdy następna ciąża stanowi zagrożenie dla życia kobiety. Decyzję zapewne podejmie lekarz, który będzie przeprowadzał operację. Pozdrawiam!