Żylaki po porodzie przez cesarskie cięcie

Witam mam 30 lat , minęło 6 lat od urodzenia przez cesarskie ciecie pierwszego dziecka ,po porodzie mam żylaki odbytu które dokuczają tylko w trakcie miesiączkowania ginekolog zrobił usg dopochwowe i stwierdził też żylaki,i od tego samego czasu mam problem z całym przewodem pokarmowym lek.Gastrolog po badaniach stwierdził zespół jelita drażliwego zaparciowego.Moje pytanie czy przy kolejnej ciąży zagraża coś mojemu jak i dla dziecka życiu i czy koniec porodu musi zakończyć się cesarskim cieciem .

Lek. Katarzyna Szymczak

Wymienione przez Panią jednostki chorobowe raczej nie stanowią zagrożenia dla ciąży i same w sobie nie są wskazaniem do cesarskiego cięcia.
Pozdrawiam