Czy można trzeci raz wykonać cesarskie cięcie?

Witam jestem w trzeciej ciazy pierwsze dziecko wazylo 1700gr drogie 3370gr oby dwie byly ciecia teraz mala ma 2.5lat zaszlam w trzecia ciaze wiem ze bd kolejne ciecie cesarskie boje sie czy nie ma przeciwskazan do kolejnego ciecia ? Prosze o odp

Lek. Katarzyna Szymczak

Skoro dwie poprzednie ciążę kończyły się cesarskim cięciem to raczej nie ma szans na poród siłami natury, więc konieczne będzie cc. Jeśli ma pani wątpliwości, obawy proszę porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Pozdrawiam