Zdjęcie pessara przed cesarskim cięciu

Witam,dostałam skierowanie od lekarza prowadzącego na cc z opisem stan po cc.Mam cukrzycę ciążową i niewydolność szyjki macicy z pessarium.Czy szpital, który wybrałam do cc może mi odmówić wykonania zabiegu? Kiedy najlepiej zdjąć pessarium?Mój lekarz chce zdjąć przed cięciem w szpitalu a wiem wstepnie że szpital nie do końca się z tym zgadza.Czy jeśli pessar będzie zdjęty przed cięciem to złe rozwiązanie czy może lepiej dzień przed?Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Witam,
jeżeli istnieją wskazania do CC szpital nie powinien odmówić wykonania zabiegu,
Nadmienię tylko iż stan po cięciu cesarskim nie stanowi bezwzględnego wskazania do kolejnego cięcia, możliwy jest poród siłami natury.
Po wyjęciu pessarium może rozpocząć się poród siłami natury, dlatego pewnie lekarz chce aby wyjęto go tuż przed CC.