Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zakładanie pessarium: Pytania do specjalistów

Czy po założeniu pessaru kostkowego można współżyć?

Dobry wieczor. Kilka dni temu zdiagnozowano u mnie cystocele, zaproponowano załozenie pessaru kostkowego ze sznureczkiem. Chcialam zapytac, czy moge z tym wspolzyc? czy musze to wyjąć? pozdrawiam Kasia
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Infekcja w 24. tygodniu ciąży i założony pessar

Witam .jestem w 24 tyg ciazy a od 2 tyg mam zalozony pessar .Od tygodnia mam uplawy o nieprzyjemnym zapachu i dzis dostalam antybiotyk doustny Elobact 500 .czy taka infekcja zagraza mojemu dziecku ?,bardzo sie martwie .Obecnie mieszkam w Niemczech... Witam .jestem w 24 tyg ciazy a od 2 tyg mam zalozony pessar .Od tygodnia mam uplawy o nieprzyjemnym zapachu i dzis dostalam antybiotyk doustny Elobact 500 .czy taka infekcja zagraza mojemu dziecku ?,bardzo sie martwie .Obecnie mieszkam w Niemczech i nie do konca rozumie wszystko co mowi tu moj lekarz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Skąd u mnie krwawienie w 22. tc?

w 22 tyg ciąży miałam zakładany pessar jeszcze tego samego dnia pojawiło się silne krwawienie dodam że Pani gin która mi zakładała mocno się namęczyła chyba z 20 min :/ w szpitalu po badaniu stwierdzili że jest wszystko dobrze nigdy... w 22 tyg ciąży miałam zakładany pessar jeszcze tego samego dnia pojawiło się silne krwawienie dodam że Pani gin która mi zakładała mocno się namęczyła chyba z 20 min :/ w szpitalu po badaniu stwierdzili że jest wszystko dobrze nigdy się nie spotkali z takim przypadkiem. Nadżerki brak. krwawienie trwa już 4 dzień . Lekarz nie jest w stanie nic więcej zrobić a Ja odchodzę od zmysłów. Nie zatrzymali mnie na obserwacji. Proszę o wsparcie czy mam się czegoś obawiać ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Założenie pessara a brak posiewu z pochwy

Witam. Przedwczoraj założono mi w szpitalu pessar. Ze względu na skracajaca sie szyjke. Ale martwie sie poniewaz przed założeniem nie zrobiono mi zadnego posiewu z pochwy. Przepisano tylko tabletki co drugi dzień Gynofemidazol. Nie wiem czy powinnam wykonać teraz... Witam. Przedwczoraj założono mi w szpitalu pessar. Ze względu na skracajaca sie szyjke. Ale martwie sie poniewaz przed założeniem nie zrobiono mi zadnego posiewu z pochwy. Przepisano tylko tabletki co drugi dzień Gynofemidazol. Nie wiem czy powinnam wykonać teraz ten posiew? Czy juz nie ma sensu? 31 tydzień ciąży. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Seks i pieszczoty po założeniu pessara

Chciałabym zapytać, czy w przypadku założenia pessara zakazane są wszelkie formy pieszczot? Bo to, że nie należy uprawiać seksu to oczywiste, ale mam na myśli osiąganie orgazmu poprzez np. pieszczoty z mężem. Czy stanowi to zagrożenie dla ciąży i dziecka?... Chciałabym zapytać, czy w przypadku założenia pessara zakazane są wszelkie formy pieszczot? Bo to, że nie należy uprawiać seksu to oczywiste, ale mam na myśli osiąganie orgazmu poprzez np. pieszczoty z mężem. Czy stanowi to zagrożenie dla ciąży i dziecka? Spotkałam się z różnymi opiniami i nadal mam wątpliwości. Dziękuję i pozdrawiam.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy uprawianie seksu po ściągniętym pessarze jest wskazane?

Jestem w 38 tyg ciąży. 3 dni temu zostal wyciągniety pessar założony ze wzgledu na zbyt szybko skracajaca sie szyjka. Czy uprawianie seksu po ścisgnietym pessarze jest wskazany czy lepiej sobie odpuścić?

Plamienie po założeniu pessarium

Pessar byl zakladany z powodu skracania sie szyjki. Przed zalozwniem dlugosc szyjki wynosila 2.77cm. Przy zakladaniu polala sie krew, lekarz stwierdzil, ze to sluzowka, natomiast plamie do dzis jasno rozowa krwia. Bol krzyza mija co jakis czas.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Ławnicka
Lek. Izabela Ławnicka

Czy obniżenie pessera oznacza wcześniejszy poród?

Witam, jestem w 30tc. i mam założony pesser i podczas aplikacji luteiny jak chodzena czuję że jest on coraz niżej czy to może oznaczać wczesniejszy porod?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ból w części krzyżowej pleców po założeniu pessaru

Witam, Założono mi dziś pessar i od tego czasu czuję okropny ból w krzyżu, gorzej niż przy miesiączce. Czy to normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Marta Gryszkiewicz
Lek. Marta Gryszkiewicz

Małe skurcze i bóle po założeniu pessaru

Witam 22.10 miałam zakładany pessar. I do dnia dzisiejszego,czuje ból ja wstaje i przekrecam się na boki i czasem ja chodzę. Czy powinno boleć czy lepiej zgłosić się do lekarza. Dodam że raz czuje małe skurcze. I od 2tyg mam... Witam 22.10 miałam zakładany pessar. I do dnia dzisiejszego,czuje ból ja wstaje i przekrecam się na boki i czasem ja chodzę. Czy powinno boleć czy lepiej zgłosić się do lekarza. Dodam że raz czuje małe skurcze. I od 2tyg mam mokra wkladke jak by ktoś wylal mała łyżeczke wody i zapach jest slodkowy
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Przeciwwskazania do założenia pessara przy łożysku niskoschodzącym na ścianie przedniej

Czy przy łożysku niskoschodzącym na scianie przedniej, w odległości około 1-1,5cm od ujścia szyjki macicy, która przejawia cechy niewydolności cieśniowo-szyjkowej, są jakieś przeciwskazania do założenia pessara, wiedząc ponad to że łożysko posiada lakunę jedną lub więcej?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki

Czy po porodzie poczuję się lepiej?

Witam,jestem w 35tc czuje się bardzo zle i ciężko cała ciąże praktycznie leżę przez skurcze pessar itd nie mam w ogóle kondycji i mimo niskiej wagi teraz 56kg przy 165 na prawdę ledwo godzenie nie umiem tez długo siedzieć -... Witam,jestem w 35tc czuje się bardzo zle i ciężko cała ciąże praktycznie leżę przez skurcze pessar itd nie mam w ogóle kondycji i mimo niskiej wagi teraz 56kg przy 165 na prawdę ledwo godzenie nie umiem tez długo siedzieć - tylko leżenie .. czy ja po porodzie zacznę się dobrze czuć czy taka mam już kondycje i tak będzie ? Watpie ze każdy czuje się tak słabo..
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Infekcja grzybicza pochwy a założenie pessaru w ciąży

Witam.Jestem w 33 tyg ciąży.Lekarz prowadzący zadecydował o założeniu krążka ze względu na zmiękczenie szyjki.Od początku ciąży borykam się z ostrą nawracającą infekcja grzybiczą pochwy i cewki moczowej.Dodatkowym czynnikiem jest pęknięcie szyjki które nastąpiło przy poprzednim porodzie.Za kilka... Witam.Jestem w 33 tyg ciąży.Lekarz prowadzący zadecydował o założeniu krążka ze względu na zmiękczenie szyjki.Od początku ciąży borykam się z ostrą nawracającą infekcja grzybiczą pochwy i cewki moczowej.Dodatkowym czynnikiem jest pęknięcie szyjki które nastąpiło przy poprzednim porodzie.Za kilka dni mam mieć założony krążek ale mam duże obawy czy przy takiej infekcji można go zakładać. Tymbardziej że czytałam że trzeba mieć wszystkie jalowe posiewy a mnie nawet lekarz wogole ich nie zlecił.pozdr
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Zdjęcie pessara przed cesarskim cięciu

Witam,dostałam skierowanie od lekarza prowadzącego na cc z opisem stan po cc.Mam cukrzycę ciążową i niewydolność szyjki macicy z pessarium.Czy szpital, który wybrałam do cc może mi odmówić wykonania zabiegu? Kiedy najlepiej zdjąć pessarium?Mój lekarz chce zdjąć przed cięciem w... Witam,dostałam skierowanie od lekarza prowadzącego na cc z opisem stan po cc.Mam cukrzycę ciążową i niewydolność szyjki macicy z pessarium.Czy szpital, który wybrałam do cc może mi odmówić wykonania zabiegu? Kiedy najlepiej zdjąć pessarium?Mój lekarz chce zdjąć przed cięciem w szpitalu a wiem wstepnie że szpital nie do końca się z tym zgadza.Czy jeśli pessar będzie zdjęty przed cięciem to złe rozwiązanie czy może lepiej dzień przed?Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty