Czy składniki mineralne w pożywieniu są prawidłowo zbilansowane?

Witam, mam PCOS i początki niedoczynności tarczycy. Po półtora roku bez okresu miesiączka wróciła sama bez żadnych leków. Myślę że to dzięki wyższym tluszczom. Teraz chce schudnąć więc przeszłam na low carb. Mam 172 i 67kg jem w dni tren. 1900kcal a w niet. 1700 białko 100-120g, ww 100-120 i reszta tłuszcze. Ćwiczę na siłowni 4 razy i czasami jakieś cardio w dnt. Czy możliwe jest że mam za mało węgli w diecie? W kwietniu okres znowu się nie pojawił. Nie chcę brać hormonów. Dziękuję za odpowiedz

Pani problemy związane z cyklem miesiączkowym mogą być spowodowane między innymi nieprawidłowo zbilansowaną dietą. Restrykcyjne ograniczenie węglowodanów nie jest dobrą metodą na redukcję masy ciała, szczególnie kiedy Pani dużo ćwiczy.
Nie znam Pani konkretnego modelu odżywiania i jakie produkty wchodzą w skład Pani żywienia, dlatego ciężko zasugerować jakiekolwiek zmiany, ale Pani dieta powinna ulec modyfikacji. Zachęcam do wizyty np. drogą online w celu omówienia szczegółów i wdrożenia potrzebnych zmian.

Pozdrawiam,
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)