Czy skuteczność mojej antykoncepcji może zostać zachowana?

Pomyliłam kolejność tabletek Leverette - zaczęłam nowy rząd tabletek od prawej strony zamiast od lewej. Przyjęłam tabletkę z przyszłej niedzieli w dzisiejszy poniedziałek. Czy skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana jeżeli od jutra zacznę zażywać tabletki od lewej strony?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania Leverette w każdym blistrze znajduje się 28 tabletek: 21 żółtych oraz 7 białych.

Każda żółta tabletka zawiera substancje czynne, natomiast białe tabletki są tabletkami placebo. Ważne więc, aby nie pomylić koloru tabletki, ponieważ mają one zupełnie inny skład.

W związku z tym, iż każda żółta tabletka ma taki sam skład, nie ma znaczenia, którą z żółtych pigułek Pani przyjmie. Paski z nadrukami dni tygodnia są dodawane w celu zapamiętania dnia przyjmowania pigułki oraz ułatwienia użytkowania produktu.

Podobne pytania o pomylenie kolejności przyjmowania tabletek pojawiały się w naszym projekcie. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powinnam-zrobic-gdy-pomylilam-kolejnosc-przyjmowania-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pomylenie-kolejnosci-stosowania-tabletek-vibin-mini,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zamiana-tabletki-antykoncepcyjnej-wplywa-na-zachowanie-skutecznosci-metody.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.