Czy spowodowany jest ten kłujący ból lewej piersi?

Dzień dobry Mam 18 lat i od paru dni odczuwam kłujący ból lewej piersi. Nie jestem ani dopiero przed ani tuż po okresie. Ten ból różni się też od tego w okolicach miesiączki. Wydaje mi się, że wczoraj wyczułam w miejscu bólu (lewa strona piersi) guzek, jednak dzisiaj go nie wyczuwam. Oczywiście wybieram się do lekarza, jednak jednak wizyta chciałabym wiedzieć jaka może paść diagnoza. Czym ten ból może być spowodowany? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Istnieje taki zespół bolesnych piersi, czasem bez widocznych zaburzeń o trudnej do ustalenia przyczynie. Dla porządku powinno się zrobić badanie USG (w 5-10 dni po miesiączce) i z wynikiem zglosic się do lekarza