Czy stan zapalny pęcherza obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

W czwartek zaczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Sted... o godz. 22, w piątek wzięłam kolejną o 16, w sobotę o 18 a w niedzielę i poniedziałek o 15. W tym czasie współżyłam w sobotę i w niedzielę. Dziś okazało się, że mam najprawdopodobniej stan zapalny pęcherza. Czy ten stan zapalny (który prawdopodobnie rozwijał się od soboty), jak i różne godziny przyjęcia tabletek mógł mieć wpływ na obniżenie ochrony antykoncepcyjnej?

Witam serdecznie!

Zażywane przez Panią leki (rozumiem że jest to Stediril 30) są lekami dwuskładnikowymi - to znaczy zawierają 2 hormony. Sama infekcja pęcherza moczowego nie powinna wpłynąć na skuteczność antykoncepcji, chyba że z powodu objawów przyjmowała Pani leczenie pod postacią antybiotykoterapii (na obniżenie skuteczności tego leku wpływają zwłaszcza leki z grupy amoksycyliny, ampicyliny, rifampicyny, tetracykliny). Jeżeli brała Pani taki lek konieczna jest dodatkowa metoda antykoncepcyjna. Natomiast niestety na skuteczność tabletki ma sposób jej dawkowania. Aby efekt antykoncepcyjny był jak największy konieczne jest przyjmowanie leku o stałych porach - u Pani ten rozrzut jest niestety spory. Z tego powodu proszę pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu podczas stosunków.

Pozdrawiam