Czy stosowanie dodatkowo prezerwatywy i stosunku przerywanego zabezpieczy mnie przed ciążą?

Witam. W zeszlym miesiącu rozpoczelam branie tabletek antykoncepcyjnych w pierwszym dniu miesiączki. Dzisiaj jest 7 dzień przerwy, jutro rozpoczynam stosowanie drugiego opakowania. W związku z tym mam pytanie czy antykoncepcja jest zachowana? Czy stosowanie dodatkowo prezerwatywy i stosunku przerywanego zabezpieczy mnie przed ciąża? Dodam, ze biorę tabletki regularnie i zgodnie z ulotka. Pozdrawiam

Jeśli antykoncepcja jest stosowana prawidłowo, w międzyczasie nie przyjmujemy żadnych leków ani chorujemy nie ma potrzeby stosowania dodatkowo innej formy antykoncepcji jaką jest prezerwatywa. Oczywiście mowa tutaj o działaniu antykoncepcyjnym. Jeśli oczekujemy również zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową konieczna jest prezerwatywa, gdyż antykoncepcja hormonalna nie daje takiej ochrony. Pozdrawiam!