Czy stosowanie kwasu foliowego jest wystarczające dla kobiety w ciąży?

Witam, jestem w trzecim miesiącu ciąży, lekarz kazał mi brac Folik. Czy sam kwas foliowy jest wystarczajacy? Czy nie powinnam brac innych witamin ? To moja druga ciąża, w pierwszej od poczatku bralam Femibion. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Preparaty multiwitaminowe mogą mieć zastosowanie w ciąży, jednak we wczesnej ciązy często nasilają nudności - może Pani stosować zestawy dla kobiet w ciąży np. Pregna, Prenalen itp jeśli zawierają już kwas foliowy / foliany, to dodatkowo nie ma potrzeby przyjmować kwasu foliowego; który tak na prawdę ma znaczenie przyjmowany przed zapłodnieniem i kilka tygodni po.