Czy lepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie folianu czy tradycyjnego kwasu foliowego?

Witam czy lepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie folianu czy tradycyjnego kwasu foliowego? Planuję ciążę i obecnie przyjmowałam kwas foliowy Folik ale ostatnio słyszałam od koleżanki i znalazłam w sieci informacje dotycząceące mutacji mthfr i część kobiet nawet nie wie, że posiada takową mutacje wtedy lepszym rozwiązaniem jest Folian. Bardzo proszę o opinie dotyczącą tego tematu i doradzanie mi czy mogłabym teraz stosować Folian?

Może Pani stosować zarówno Folian jak i kwas foliowy. Prosze pamiętać że ta suplementacja m znaczenie 3 miesiące przed ciążą oraz w pierwszym miesiącu ciąży, dla cewy nerwowej płodu