Czy kwas foliowy mogę zmienić na folian?

Witam, Planuję ciążę, obecnie przyjmuję od miesiąca kwas foliowy ale zastanawiam się nad zmianą na folian ponieważ dowiedzialam się, że sporo kobiet posiadamutacja mthfr nie wiedząc o tym i zwykły kwas foliowy nie jest przysfajany co może być niebezpieczne proszę o państwa oCpinie na ten temat? Pozdrawiam

Dzień dobry,

dobrym rozwiązaniem będzie formą aktyną kwasu foliowego. Ten lepiej się wchłania. Są również suplementy dla kobiet planujących ciąże, które zawierają obie formy kwasu foliowego.

Pozdrawiam