Czy stosowanie leków Qlara ma wpływ na tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Od prawie 4 lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Qlaira. Ostatnio cierpiałam na zapalenie ucha. Czy następujące leki mogą mieć wpływ na te tabletki: otoargent, floxal ( stosowane do ucha ) oraz na noc tabletki audiocontrol ( w składzie m.in milorzab dwuklapowy, witaminy z gr B, ekstrakt z korzenia ruszczyka). Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze może mieć wpływ i lepiej w tym czasie stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji