Jaki wpływ mają tabletki odchudzające na tabletki antykoncepcyjne?

Biorę tabletki odchudzające S***(skład: ekstrakt naturalny suchy z nasion lnu (Lini semen), owocni fasoli (Phaseoli pericarpium), korzeń z zielem mniszka lekarskiego (Taraxaci radix cum herba), korzeń lubczyku (Levistici radix), ziele skrzypu polnego (Equiseti hera), ziela krwawnika (Millefolii herba), kwiat hibiskusa (Hibisci flos). Substancje dodatkowe: E460 - wypełniacz, E466 - substancje żelujące, E551 - nośnik, E470b - substancje przeciwzbrylające, aromat malinowy) i tabletki antykoncepcyjne N***. Cchciałam się dowiedzieć, czy te właśnie tabletki odchudzające mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Suplementy diety nie podlegają tak dokładnym restrykcjom jak leki. Nie są objęte prawem farmaceutycznym. Oznacza to, że nie ma wystarczająco dokładych badań, abym mogła odpowiedzieć na Pani pytanie.