Czy stosowanie takich podpasek wpływa na działanie antykoncepcji?

Stosuje podpaski ziołowe TianDe i zastanawiam się czy wpływa to na działanie tabletek antykoncepcyjnych (Stosuję Vines)? W recepturę podpasek wchodzi 49 ziół, m.in.: tojad chiński, wanilia, dzięgiel chiński, oman, mięta, wiciokrzew, korzeń przewiercienia chińskiego, kolcorośl, selernica, Codonopsis Pilysula, borneol, korkowiec, szczwoligorz tatarski, tatarak itd. Fitoncydy i olejki eteryczne zawarte w podpaskach są wchłaniane do błony śluzowej narządów płciowych i oddziałują na biologicznie aktywne punkty, wywierając działanie miejscowe i ogólnie uzdrawiające. Ich skuteczność wynika z bardzo bliskiego zetknięcia się z błoną śluzową narządów, która zawiera dużą ilość naczyń krwionośnych i chłonnych, wrażliwych splotów nerwowych. To z kolei gwarantuje wysoki stopień przenikania substancji zdrowotnych, którymi nasycone są podpaski, do organizmu kobiety.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podpaski na bazie ziół nie wpływają na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej w postaci tabletek antykoncepcyjnych.

Owszem, niektóre zioła mogą wchodzić w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi, ale tylko wtedy, gdy przyjmowane są doustnie. Zioła wchodzące w skład tych podpasek nie przenikną do organizmu, a więc nie zmienią działania antykoncepcji.

Pytania o wpływ ziół na tabletki antykoncepcyjne pojawiały się już w naszym serwisie. Oto kilka przykładowych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ziola-nie-oslabia-dzialania-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-przyjmowania-ziol-pueraria-mirifica-i-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ziola-szwedzkie-moga-oslabic-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.