Czy stosowanie żelu z kwasem salicylowym może uszkodzić płód?

Witam .jestem w ciąży. Z niewiedzy używałam żel do mycia twarzy z kwasem salicylowym z marki kolastyna.cały złożyłam czy zaszkodzi on dziecku? Na dodatek użyłam z dwa razy alg na całe ciało i twarz. Czy to też jest niebezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje stosować preparaty przeznaczone dla kobiet w ciąży. Proszę koniecznie udac się do lekarza prowadzącego ciąże