Czy stres może opóźnić miesiączkę?

Witam mam pytanie powinam dostac okres tak po 20 mamy juz 1 wrzesien a tu nic robilam dzisiaj test wyszedl negatywny dodam ze mam raz na poczatku raz w polowie roznie jakos teraz tak mi sie zrobilo dodam ze jestem troche nerwowa biore leki od nerwicy a to jakies przeciw bolowe nigdy tak mi sie nie zrobilo do tego bola mnie piersi tak jak przed okresem co to za przyczyna moze byc dziekuje za odpowiedz

Witam!
Na cykl miesiączkowy mogą mieć wpływ problemy emocjonalne, ale także stosowane leki, m.in. p/nerwicowe. Nie wiem co i w jakich dawkach Pani bierze, ale warto się skontaktować z lekarzem leczącym. Opóźnienie, o którym Pani wspomniała może się pojawić po emocjach, jak i po niektórych lekach.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.