Czy antybiotyk może przesunąć miesiączkę?

15.02kochałam się z chłopakiem i pękła prezerwatywa ale okres dostałam normalnie(11.03) i w tym samym czasie byłam przeziebiona.Od 2dnia okresu zaczełam brac antybiotyk Amotaks i leki wykrztuśne. Okres mam zazwyczaj regularny co28,29 dni.Z moich wyliczen wynika ze powinam dostac okres 08.04 ale do dzis go nie mam. I pytanie czy przez antybiotyk moze mi sie spóźniac okres mimo tego ze przyjmowałam go na początku ostatniej miesiączki ? nie mam zadnych objawow na okres a zawsze miałam

Lek. Tomasz Budlewski

Infekcja, stres, podróże itp mogą wydłużyć cykl miesiączkowy. A kiedy był ostatni stosunek? Jeżeli okres nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni proszę udać się do ginekologa po wcześniejszym wykonaniu badania beta hcg z krwi.