Czy stwardnienie zanikowe boczne można wykryć przy badnaiu rezonansem magnetycznym?
Witam. Mam pytanie - czy stwardnienie zanikowe boczne można wykryć przy badnaiu rezonansem magnetycznym?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Wynik badania rezonansu magnetycznego nie stanowi podstawy rozpoznania SLA. Rozpoznanie choroby opiera się zasadniczo na objawach klinicznych, badaniu elektromiograficznym i ostatecznie histopatologicznym.