Czy suplement diety o takim składzie może obniżyć działanie implantu antykoncepcyjnego IMPLANON NXT?

Witam! Czy suplement diety o składzie: 2 tabletki zawierają 136,4 mg wyciągu z nasion guarany (w tym 30 mg kofeina), 50 mg wyciągu z korzenia żeń-szenia (w tym 0,750 mg ginsenozydów), 36 mg wyciągu z liści Brahmi, 112,50 mg magnezu, 4,80 mg NE niacyny, 0,420 mg Witaminy B6, 0,330 mg tiaminy (wit. B1), 15 µg biotyny, 0,750 µg Witaminy B12 mogą obniżyć działanie implantu antykoncepcyjnego IMPLANON NXT?? Czy możne ten suplement można łączyć z korzeniem arktycznym??

Lek. Tomasz Budlewski

Nie mozna tego do końca przewidzieć ponieważ nie ma takich badań