Czy szesnastolatka może mieć raka piersi?

Witam,

Mam 16,5 roku i od jakiegoś czasu mam guzka na piersi, pod sutkiem. Wczoraj zaczął mnie on bardzo boleć i się zaniepokoiłam. Pierś była powiększona, zaczerwieniona i bardzo gorąca w okolicy guzka. Ponadto, dzień wcześniej odczuwałam ból w okolicy pach. Ogólnie nic mi nie jest, jestem ponad dwa tygodnie po miesiączce. W mojej rodzinie występowały różnego rodzaju nowotwory, ale nigdy rak piersi. Czy jest możliwe, aby on mi się przytrafił? Jeśli to nie rak, to czy są jakieś inne choroby piersi? W tym tygodniu będę miała robione badania krwi i moczu - czy one coś wykażą? Powinnam powiedzieć o tym swojemu lekarzowi rodzinnemu?

Zdaję sobie sprawę z tego, że podobne pytania były już zadawane, jednak w każdym przypadku objawy nieco się różniły, a guzek w moim przypadku ma około 3 cm i jest niemal widoczny gołym okiem. Bardzo proszę o odpowiedź!

Pozdrawiam, Yuku

Dzień dobry!

Być może guzek jest stanem zapalnym, stąd zaczerwienienie i bolesność. Morfologia może dać podwyższony poziom leukocytów. Nie powinnaś jednak czekać i czym prędzej idź do pierwszego lepszego lekarza, żeby obejrzał tę pierś. Pewnie przyda się antybiotyk.

Z poważaniem