Czy ta cukrzyca ciążowa może wpłynąć na dziecko?

Dzien dobry jestem w31tyg ciazy mam stwierdzoną cukrzycę ciążowa, nie mam stale wysokiego cukru tylko skoki jak coś więcej zjem a przede wszystkim gdy mam nerwy i stres ,czy dziecko przy każdej cukrzycy ciazowej urodzi się chore czy może być zdrowe po mimo cukrzycy

Cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko makrosomii płodu (masa urodzeniowa>4,2 kg) i wynikających z niej trudności w porodzie drogami natury, wad wrodzonych i poronienia. Zwiększone ryzyko nie jest jednak gwarantem powikłań - prawidłowa kontrola glikemii pomaga zredukować możliwość ich wystąpienia.