Czy ta plamka po uderzeniu w oko zniknie sama?

Dzień dobry, piszę tutaj w sprawie mojego oka, otóż zostałem uderzony dość mocno w moje prawe oko przez co gdy przebywam w ciemnym pomieszczeniach widzę z góry czarną plamkę, zaś gdy jestem w pomieszczeniach jasnych wszystko jest dobrze. Oko było lekko zaczerwienione oraz mnie swędziało. To zdarzenie miało miejsce wczoraj a dziś po przebudzeniu ta plamka była. Potem znikła ale boję się że znów wróci. Czy ta plamka zniknie sama? Czy szkodzi to mojemu wzrokowi? Warto wspomnieć również, że na pierwszy rzut oka na to oko nie widać żadnych zmian w jego strukturze oraz reagowaniu. Co powinienem zrobić?

Dobry wieczór,
konieczne jest badanie okulistyczne z badaniem dna oka po rozrzerzeniu źrenicy-mogło dojść do pourazowych zaburzeń w siatkówce.

pozdrawiam,
Elżbieta Karolczuk-Matyja