Czy ta zmiana u dziecka to czerniak?

Mój 5-letni synek po badaniu dermatologicznym ma do usunięcia czarny okrągły kilkumilimetrowy pieprzyk z pośladka. Nic więcej dermatolog nie powiedział. Bardzo się boję, czy to może być czerniak?
KOBIETA, 41 LAT 2 miesiące temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

bez obejrzenia zmiany ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym ona jest. Jeżeli jednak lekarz dermatolog zalecił jej usunięcie, może to wskazywać na jej ewentualny złośliwy charakter.

Pieprzyki mają zazwyczaj symetryczne kształty i jednolity kolor. W przypadku czerniaka, jego brzegi są dość nieregularne i często się zdarza, że występują na nim kolory o różnej intensywności (przebarwienia).

Czerniaki są identyfikowane za pomocą badania dermatoskopem. Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości powinna się Pani skonsultować z dermatologiem, który przeprowadzał badanie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym zostały zawarte szczegółowe informacje dotyczące identyfikacji czerniaków.

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-czerniak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty