Czy tabletki antykoncepcyjne osłabiają odporność?

Ginekolog przy okazji HPV(u koleżanki) dodał,że antykoncpecyjne tabletki mają działanie rakotwórcze i osłabiają odporność,żeby wstrzymać na pewien czas. To prawda?Jakie są negatywne skutki?Lekarze czasem podają te tabletki od których mają prowizje mimo,ze np znajoma miała od nich zawroty głowy.Jak więc bezpiecznie wybrać.Czy lepiej jest nie stosować tabletek? Czy nie ma to skutków ubocznych?Pytam bo nie podjęłam jeszcze decyzji decyzji o stosowaniu, nie są mi niezbędne.

nie ma takich działań nieporządanych nie powodują raka nie osłabiają organizmu, na lek mogą być takie objawy czasem trzeba zmienić lek na inny w składzie, nie znaczy na słabszy ale na inny, te prowizje to bzdura zapewniam to tylko głupie gadanie