Konsekwencje źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od ponad roku stosuję kurację hormonalną. Decyzję o jej stosowaniu podjęłam, ponieważ miałam bardzo nieregularne miesiączki, a czasem całkowity ich brak przez 3 miesiące. Lekarz zlecił mi badanie krwi i USG, po czym wybrał tabletki. Na dzień dzisiejszy często kłują mnie piersi, w prawej mam drobny guzek, który jest zagęszczeniem tkanki gruczołowej. Czy przez źle dobrane tabletki mógł powstać ten guzek? Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Do skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych należy m.in. bolesność piersi i powiększenie piersi. Zmiana preparatu na inny może spowodować zmniejszenie skutków ubocznych.

Wśród kobiet długotrwale stosujących hormonalną antykoncepcję, istnieje większe ryzyko wystąpienia raka piersi, dlatego jeśli znalazła Pani u siebie guzek piersi, to warto, aby zbadał Panią lekarz. Być może jest to rzeczywiście tkanka gruczołowa, ale w tych sprawach lepiej dmuchać na zimne.

Pozdrawiam!