Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Konsekwencje źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od ponad roku stosuję kurację hormonalną. Decyzję o jej stosowaniu podjęłam, ponieważ miałam bardzo nieregularne miesiączki, a czasem całkowity ich brak przez 3 miesiące. Lekarz zlecił mi badanie krwi i USG, po czym wybrał tabletki. Na dzień dzisiejszy często kłują mnie piersi, w prawej mam drobny guzek, który jest zagęszczeniem tkanki gruczołowej. Czy przez źle dobrane tabletki mógł powstać ten guzek? Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Do skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych należy m.in. bolesność piersi i powiększenie piersi. Zmiana preparatu na inny może spowodować zmniejszenie skutków ubocznych.

Wśród kobiet długotrwale stosujących hormonalną antykoncepcję, istnieje większe ryzyko wystąpienia raka piersi, dlatego jeśli znalazła Pani u siebie guzek piersi, to warto, aby zbadał Panią lekarz. Być może jest to rzeczywiście tkanka gruczołowa, ale w tych sprawach lepiej dmuchać na zimne.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy