Czy tabletki antykoncepcyjne powodują ból piersi?

Witam... Od dwóch miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne... Odkąd je zażywam, bolą mnie piersi... Czy to jest wywołane poprzez tabletki??? Czy to może mi w czymś zagrażać??? Bolą mnie one ciągle, odkąd mam tabletki i nie wiem, co mam z tym zrobić.. Dodam, że nie występują inne objawy uboczne: nie wymiotuję, nie miewam nudności... Proszę o pomoc...

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bolesność i tkliwość piersi należą do jednych z częstszych objawów ubocznych antykoncepcji hormonalnej. Zdarzają się u około 1-10% kobiet ją stosujących. Objawy niepożądane największe nasilenie mają zazwyczaj w ciągu kilku pierwszych miesięcy stosowania (3-4 miesiące), później często mijają.

Pozdrawiam!