Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki antykoncepcyjne powodują ból piersi?

Witam... Od dwóch miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne... Odkąd je zażywam, bolą mnie piersi... Czy to jest wywołane poprzez tabletki??? Czy to może mi w czymś zagrażać??? Bolą mnie one ciągle, odkąd mam tabletki i nie wiem, co mam z tym zrobić.. Dodam, że nie występują inne objawy uboczne: nie wymiotuję, nie miewam nudności... Proszę o pomoc...

ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Bolesność i tkliwość piersi należą do jednych z częstszych objawów ubocznych antykoncepcji hormonalnej. Zdarzają się u około 1-10% kobiet ją stosujących. Objawy niepożądane największe nasilenie mają zazwyczaj w ciągu kilku pierwszych miesięcy stosowania (3-4 miesiące), później często mijają.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy