Tkliwość piersi po rozpoczęciu doustnej antykoncepcji

Witam, odtygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne S... i mam dość mocno tkliwe piersi, uczucie jak przed okresem. Nie wiem, czy powinnam panikować i iść do lekarza, czy może to normalny objaw i minie po jakimś czasie...? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tkliwość piersi to dość częste działanie uboczne antykoncepcji hormonalnej. Występuje u około 1-10%  kobiet ją stosujących. Działania niepożądane pigułek zazwyczaj są szczególnie nasilone podczas pierwszych 3-4 miesięcy ich zażywania, później często zmniejszają się lub ustępują. Jeśli są zbyt uciążliwe, można zmienić preparat na inny. Jeśli pomimo tych informacji, które podałam, czuje się Pani zaniepokojona tkliwością piersi, to proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!