Mrowienie nóg a antykoncepcja

Dopiero co zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne S... . Przy zażyciu pierwszej tabletki, po upływie ok 3 godzin kręciło mi się w głowie jednak szybko przeszło. Dodam że już przed zażyciem nie czułam się najlepiej bo byłam przeziębiona i miałam tego dnia niskie ciśnienie, więc to mogło wpłynąć na moje złe samopoczucie tamtego dnia. Po zażyciu drugiej i trzeciej tabletki czuję się lepiej, jednak czuję leciutkie kłucie w rekach i nogach (przechodzi po pewnym czasie). Innych objawów skutków ubocznych nie mam. Czy to kłucie może być spowodowane przyzwyczajeniem organizmu do tabletek i przejdzie, czy też powinnam się niepokoić i odstawić tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odczuwanie mrowienia i drętwienia może być skutkiem ubocznym antykoncepcji hormonalnej - jest to niezbyt częste działanie niepożądane. Dotyka kilka  na 1000 kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną. Gdyby dolegliwości powtórzyły sie, warto udać się do ginekologa.

Pozdrawiam!