Bolesność piersi - co może być przyczyną dolegliwości u nastolatki?

Mam 13 lat i ostatnio zauważyłam na moich piersiach niebieskie linie i bolesność piersi. Co to może oznaczać? Nie mam jeszcze miesiączki. Nie wiem co o tym myśleć. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objaw uwidocznienia powierzchownych naczyń żylnych na piersiach połączony z ich nadreaktywnością może swiadczyć o tym, że wkrótce pojawi się pierwsza miesiączka. W pierwszych latach miesiączkowania cykle bywają nieregularne oraz może im towarzyszyć dość dokuczliwy zespół objawów przedmiesiączkowych. Raczej nie powinnaś mieć powodów do niepokoju. Jeśli problem ulegnie nasileniu, bądź cokolwiek innego Cię zaniepokoi porozmawiaj z rodzicami. Jeśli uznacie, że konieczna jest interwencja lekarska należy umówić się na wizytę.