Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a ból piersi

Przyjmuję leki antykoncepcyjne. Moje pytanie brzmi czy leki te działają od pierwszej tabletki? Czy może być ryzyko zajścia w ciążę na początku? Biorę Microgynon 21. Zadaję to pytanie ponieważ od tyg. od kiedy łykam tabletki zaczęły mnie nagle boleć piersi. Zastanawiam się czy to przez tabletki czy być może nie?

Jeżeli rozpoczęła Pani stosowanie tabletek w pierwszym dniu miesiączki to zabezpieczenie jest po zakończeniu miesiączki. Bolesność piersi może być związana ze stosowaniem tabletek.