Kiedy rozpoczynają działanie tabletki antykoncepcyjne?

Witam! Mam pytanie, które mnie bardzo nurtuje. Od 3 dni biorę tabletki antykoncepcyjne N***. Pierwszą tabletkę zażyłam w pierwszym dniu miesiączki. Od kiedy jestem w pełni zabezpieczona? I od kiedy mogę zacząć pełne, bezpieczne współżycie? Czy mam odczekać tydzień, czy zaczekać do zakończenia pierwszego opakowania? A może tabletki działają od pierwszej zażytej? Na ulotce nie odnalazłam informacji dotyczącej czasu, w jakim tabletki zaczynają działać. Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam. Katarzyna

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli pierwsza tabletka została przyjęta pierwszego dnia miesiączki, to zabezpieczenie jest pełne od początku stosowania.