W jakim czasie od odstawienia tabletek występuje owulacja?

Witam, mam pytanie. A mianowicie: ile dni tak mniej wiecej od odstawienia ostatniego opakowania tabletek wystepuje owualcja? Tabletki to microgynon 21. I następne: czy 5 dni po odstawieniu jestem zabezpieczona? Jest krwawienie, ale dziś na palcu przenieisono znikomą ilośc nasienia. prosze o odpowiedzi na temat owulacji oraz zabezpieczenia 5 dni po calkowitym odstaawieniu tabletek. prosze o wszystkie odpowiedzi, szybko :)
ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie jest łatwo określić w jakim czasie po odstawieniu tabletek jest Pani bezpieczna, gdyż cykle po odstawieniu doustnej antykoncepcji mogą być jeszcze nieregularne. Zasada jest taka, że już po pierwszym dniu odstawienia powinnyśmy stosować inne metody antykoncepcyjne. Owulacja występuje 14 dni przed terminem kolejnej miesiączki, plemniki mogą zaś przeżyć w drogach rodnych nawet 7 dni. Jeśli więc Pani cykl będzie trwał około 26 dni i krócej, nie można uznać że 5 dni po odstawieniu była Pani zabezpieczona.