Kiedy może wystąpić owulacja i po jakim czasie plemniki umierają w pochwie?

Mam 25 lat i bardzo chcielibyśmy mieć dziecko. Cykl miesiączkowy - 02.02.2011. Byłam dnia 10.02.2011 u Pani ginekolog, pęcherzyk ma 11 mm na lewym jajniku.
Proszę o odpowiedź. Cykl co 28 dni.

Witam serdecznie,
w przypadku 28-dniowych cykli owulacja występuje około 14 dnia cyklu (plus/minus 1-2 dni). Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą przeżyć do 72 godzin. Komórka jajowa żyje około 12-24 godz., dlatego o dziecko należy zacząć starać się 1-2 dni przed owulacją do dnia po owulacji.
Pozdrawiam