Ryzyko ciąży w 7 dniu po owulacji

Mam cykle miesięczne co 26-28 dni. Ostatnio współżyłam z chłopakiem w 7dniu po owulacji, bez zabezpieczenia, do wytrysku doszło poza. Czy mogły być to dni płodne i czy mogło dojść do zapłodnienia?

Redakcja abcZdrowie

Przypominam, że owulacja jest zawsze 14 dni PRZED miesiączką, więc jeśli Pani cykle trwają 26-28 dni, to można się spodziewać owulacji mniej więcej 12, 13 lub 14 dnia cyklu. Plemniki żyją około 72 godzin. Komórka jajowa żyje około 12 godzin. Do zapłodnienia może dojść w Pani przypadku przy współżyciu w dniach od około 9 dnia cyklu (12 - 3=9) do 14 dnia cyklu. Tydzień po owulacji nie może dojść do zapłodnienia.