Mogę być w ciąży?

Współżyłam z chłopakiem dzień po miesiączce, moje cykle wahają się od 30-35 dni. Był to nasz pierwszy raz, więc oboje byliśmy trochę zestresowani i wytrysk odbył się już praktycznie "na zewnątrz"... czy jest szansa żeby zajść w ciążę?
ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Moją odpowiedź należy traktować jako wskazówkę, a nie jako pewność. Analiza cyklów miesięcznych z okresu co najmniej roku pozwala w przybliżeniu określić dni płodne.

Owulacja jest zawsze 14 dni przed miesiączką, więc jeśli Pani cykle trwają 30-35 dni, to można się spodziewać owulacji mniej więcej od 16 (30-14=16) do 22 (36-14=22) dnia cyklu. Plemniki żyją około 72 godzin, więc do zapłodnienia mogło dojść przy współżyciu w dniach od 13 dnia cyklu (16 - 3=13) do 22 dnia cyklu. Komórka jajowa żyje około 12 godzin. Nie wiem, ile trwa u Pani miesiączka - jeśli stosunek miał miejsce przed 13. dniem cyklu, to do zapłodnienia nie powinno dojść. Pierwszy dzień cyklu liczy sie od pierwszego dnia miesiączki.

Na przyszłość radzę stosować jakąś metodę antykoncepcji i nie mam na myśli stosunku przerywanego, bo nie można polegać na takich sposobach, zwłaszcza w Pani (podejrzewam) młodym wieku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty