Śpię z moim chłopakiem w dni płodne i nie jestem w ciąży?

Mój okres dostaję regularnie – 25, to znaczy 11 mam dni płodne od 7 i 3, 4 dni po 11. Czy to prawda? Spałam z chłopakiem 6, 14 i zrobiłam też test ciążowy 16 i jest negatywny. Jest możliwość, że ze mną jest coś nie tak? Sypiam z chłopakiem od 2 miesięcy bez zabezpieczenia. Chcę być w ciąży, ale nie mogę zajść. Jaki może być tego powód?

Witam serdecznie,

W przypadku 25 dniowych cykli dni płodne przypadają pomiędzy 5 a 14 dniem cyklu. Owulacja występuje około 14 dnia cyklu, plus/minus 1-2 dni. O dziecko należy zacząć się starać 1-2 dni przed owulacją, w dzień owulacji i dzień po niej. Plemniki w drogach rodnych kobiety mogą przeżyć około 72h a komórka jajowa żyje 12-24h.
Jeżeli nie zaszła Pani w ciążę po 2 miesiącach starań, to nie jest to powód do niepokoju.

Pozdrawiam