Stosunek podczas dni płodnych. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Witam,

uprawiałam seks (stosunek przerywany, partner nie kończył we mnie) w 11, 12, 13 i 14 dniu cyklu. Cykle mam 28-29-dniowe. Czytałam, że w takim cyklu owulacja wypada na ok. 14 dzień cyklu. Czyli wychodzi, że miałam dni płodne i owulację potem.

Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
nie należy sugerować się dokładnymi datami, jakie przypadają na dni płodne w cyklu. Jest to mniej więcej środek cyklu - ale jest on bardzo indywidualny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży, gdy do współżycia doszło wówczas, gdy miałaś dni płodne.
Dodatkowo warto wiedzieć, że również w preejakulacie znajdują się plemniki. W celu weryfikacji, czy jesteś w ciąży, warto wykonać test ciążowy, ewentualnie udać się na wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam!