Jak wyznaczyć dni płodne przy nieregularnym okresie?

mam okres nie regularny i bardzo bym chciala miec dziecko ostatni okres mialam 9 pazdziernika to kiedy mam dni plodne

Witam serdecznie.
Niestety w przypadku nieregularnych cykli menstruacyjnych bardzo trudno jest w jednoznaczny sposób wyznaczyć dni płodne. Generalnie zasada jest taka, że owulacja przypada około 14 dni przed terminem następnej miesiączki, czyli np. w przypadku cykli 30-dniowych - 16 dnia cyklu, w przypadku cykli 28-dniowych - 14 dnia cyklu. Jeśli jednak miesiączki są nieregularne przed zaplanowaniem ciąży warto zgłosić się do ginekologa, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania ustali jednoznaczną przyczynę takiego stanu rzeczy.