Czy tachykardię można wyleczyć?

Witam mam pytanie dotyczące leku metocard 50 mój lekarz kazał mi je brać po 25 mg że względu na niewielką tachykardie biorę je już dość długo jednak gdy kończy się czas działania tabletki serce wali na nowo 120.Czy tachykardie się da wyleczyć czy tabletki muszę brać już do końca życia?do kardiologia mam odległy termin więc zapytać go nie mogę proszę o szczegółową odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Wszystko zależy od przyczyny, czy jest to i jak to choroba serca? czy np zaburzenia hormonalne? Czy na skutek stresu? Nie jest przesadzone że będzie musiała pani przyjmować leki do końca życia.
Pozdrawiam